Fotolajm/ Pasojat e sulmit raketor rus në Kiev

Fotolajm/ Pasojat e sulmit raketor rus në Kiev

Pamjet që shihni më poshtë janë imazhet e ndërtesave të banimit të dëmtuara rëndë pas një sulmi me raketa ruse në Kiev gjatë natës.

Më herët këtë mëngjes, Rusia gjuajti tetë raketa balistike në kryeqytetin ukrainas, por forcat ajrore të Ukrainës thanë se ishin në gjendje të kapnin raketat dhe të pengonin sulmin.

Kievi është në shënjestër rutinore nga sulmet me dronë dhe raketa ruse. Forcat ajrore të Ukrainës thanë se Rusia lëshoi 75 drone Shahed të prodhuar nga Irani kundër kryeqytetit, nga të cilët 74 u shkatërruan nga mbrojtja ajrore.

 

MARKETING