Video/ Tragjedia në Nepal, momenti kur avioni me 72 persona në bord humb kontrollin dhe bie

Video/ Tragjedia në Nepal, momenti kur avioni me 72 persona në bord humb kontrollin dhe bie

Dhjetëra persona kanë humbur jetën ditën e sotme në Nepal tragjikisht, pasi po udhëtonin me avion dhe papritur pësuan një aksident ajror.

Siç shihet në videon e mëposhtme të siguruar nga BBC, avioni i Yeti Airlines nga Katmandu për në qytetin turistik të Pokhara, pësoi rënie të ndjeshme në afërsi të një zone të banuar, e më pas kur ra në kontakt me tokën mori flakë.

Të paktën 68 persona janë konfirmuar se kanë vdekur, ndërsa disa të mbijetuar të plagosur rëndë u dërguan në spital.

MARKETING