VIDEO/ Momenti kur tubacioni i gazit shpërthen në flakë gjatë tërmetit në Turqi

VIDEO/ Momenti kur tubacioni i gazit shpërthen në flakë gjatë tërmetit në Turqi

Tubacionet e gazit kanë shpërthyer në Turqi prej lëkundjeve të tokës.

Bëhet fjalë për tubacionet e gazit natyror në fushën e Amik në Hataj. Fuqia e tërmetit ka shkaktuar shpërthimin, ndërsa zjarri më pas është përhapur nëpër fusha, siç shihet dhe në videon e publikuar në rrjetet sociale.


Një tërmet tragjik goditi Turqinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 1900 viktima dhe mijëra të plagosur.