Ushtria izraelite i vret dy palestinezë

Ushtria izraelite i vret dy palestinezë

Trupat izraelite i kanë vrarë dy palestinezë në Bregun e okupuar Perëndimor të martën, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e Palestinës.

Kjo ishte bastisja e parë e vdekjeprurëse në Xheriko në muajt e fundit.

Ministria e Shëndetësisë deklaroi se Qusay Omar Suleiman al-Walaji, 16 vjeç, dhe Mohammed Ribhi Njoom, 25 vjeç, u qëlluan me armë zjarri në gjoks nga forcat izraelite “gjatë një sulmi në Xheriko në agim sot”.

Ushtria e Izraelit pretendon se gjatë bastisjes “të dyshuarit shtinë në drejtim të Policisë Kufitare të Izraelit, e cila u përgjigj me armë zjarri.

MARKETING