Ukraina: Rusia ka humbur 177,680 trupa gjatë pushtimit

Ukraina: Rusia ka humbur 177,680 trupa gjatë pushtimit

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ajo pretendon se 177,680 trupa ruse janë vrarë dhe 7,020 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë fshirë përfshijnë 3636 tanke dhe 2727 artileri.

 

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif