Türkiye, tërmet me magnitudë 5 ballë në Kahramanmarash

Türkiye, tërmet me magnitudë 5 ballë në Kahramanmarash

Një tërmet me magnitudë 5 ballë ka ndodhur në orën 05:53 sipas kohës lokale në Kahramanmarash, transmeton Anadolu.

Sipas informacionit në faqen e Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një tërmet me magnitudë 5 ballë është regjistruar në rrethin Onikişubat të Kahramanmarash-it.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 6.95 kilometrash.