Trump i afrohet nominimit republikan me një varg fitoresh

Trump i afrohet nominimit republikan me një varg fitoresh

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke u afruar më shumë për t’u bërë kandidati i partisë në zgjedhjet e nëntorit, ndërsa sulmoi kundërshtarin e tij të mundshëm, presidentin aktual, Joe Biden.

Trump fitoi zgjedhjet parlamentare në Misuri, Michigan dhe Idaho në mënyrë gjithëpërfshirëse, duke vazhduar spastrimin e tij të pastër të shteteve deri më tani, shkruhet BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ish-presidenti u tha mbështetësve në një tubim në Virxhinia se ai ishte “në një raketë për nominimin republikan”.

Ai është në rrugën e duhur për ta siguruar atë javën e ardhshme.

MARKETING