Të shtëna me armë zjarri në një gjimnaz në Teksas, raportohet për dy studentë të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në një gjimnaz në Teksas, raportohet për dy studentë të plagosur

Dy studentë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në një gjimnaz në Teksas.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 6:55 (me orën lokale)  jashtë ndërtesës së shkollës “Lamar” në Aligton. Zëdhënësi i policisë Tim Ciesco bën me dije se studentët e plagosur janë duke marrë kujdes mjekësor, teksa shtoi se nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Autori është shoqëruar nga policia e zonës dhe ndodhet në paraburgim, ndërsa nuk dihet ende nëse ka qenë nxënës i shkollës apo jo.

 

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif