Të paktën 124 dronë rusë godasin Zhaporizhian

Të paktën 124 dronë rusë godasin Zhaporizhian

Rajoni i Zaporizhzhia, në juglindje të Ukrainës, pësoi 390 sulme nga forcat ruse, të cilat përdorën gjithsej 124 dronë, deklaroi shefi i administratës ushtarake rajonale, Ivan Fedorov.

“Gjatë ditës, pushtuesit sulmuan rajonin e Zaporizhzhia 390 herë, duke goditur shtatë vendbanime,” shkroi Fedorov.
Rusët hodhën një raketë në Zaporizhzhia, e cila u sulmua së bashku me Huliaipole, Levadne, Robotyne, Mala Tokmachka, Malynivka dhe Novoandriivka.

MARKETING