Rusia sulmon sërish Odesën, raportohet për viktima dhe të plagosur

Rusia sulmon sërish Odesën, raportohet për viktima dhe të plagosur

Rusia ka sulmuar sërish me raketa Odesën, duke shkaktuar 3 viktima dhe 3 të plagosur. Odesa është porti strategjik i rëndësishëm i Ukrainës në Detin e Zi.

Lajmi u bë i ditur nga guvernatori ushtarak Oleh Kiper, i cili tha se sulmi ka dëmtuar edhe infrastrukturën civile.

Rikujtojmë se një ditë më parë, Rusia sulmoi me raketa Odesën duke shkaktuar të paktën 5 viktima.

MARKETING