Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

RTS ka publikuar pamje nga ky takim, në të cilin Borrell shihet në disponim të mirë.

Paraprakisht, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur sot në Ohër për bisedime për marrëveshje dhe jo për bisedime për bisedime tjera.

Pas takimit me Vuçiqin, përfaqësuesi i lartë i BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak do të takojnë kryeministrin Albin Kurti.

Dhe pas këtij takimi pritet të ndodhë takimi Kurti-Vuçiq.