Lufta në Ukrainë, dy të vrarë nga sulmet ruse në Krusk dhe Belgorod

Lufta në Ukrainë, dy të vrarë nga sulmet ruse në Krusk dhe Belgorod

Dy ukrainas kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve ruse në Belogord dhe Krusk, që ndodhen mes kufirit Rusi-Ukrainë.

Guvernatori i Kurskut, Roman Starovoit, tha se një banor u vra dhe një tjetër u plagos nga “bombardimi” i fshatit Tiotkino, në kufi me Ukrainën.

Ndërsa Vyacheslav Gladov, guvernatori i rajonit të Belgorodit, tha se një sulm ukrainas vrau një banor të fshatit Novaya Tavolyanka, i cili është gjithashtu shumë afër kufirit.

MARKETING