Krasniqi pas vrasjes së policit: Sulm direkt kundër Kosovës, të gjithë ta dënojnë fuqishëm

Krasniqi pas vrasjes së policit: Sulm direkt kundër Kosovës, të gjithë ta dënojnë fuqishëm

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës dhe plagosjes së një tjetri, ku tha se në këto momente të dhembjes, qëndrojnë të bashkuar krah policëve të vendit.

Krasniqi tha se përkundër sfidave ditore e sulmeve të bandave kriminale të kontrolluara nga Beogradi, Policia e Kosovës po e mbron sovranitetin shtetëror në pjesën veriore të vendit.

“Ftoj të gjithë që ta dënojnë fuqishëm këtë sulm kriminal kundër Policisë së Kosovës, që është sulm direkt kundër shtetit të Kosovës. Kërkoj nga organet përgjegjëse që hetimet e plota të bëhen sa më shpejt dhe përgjegjësit të sillen para drejtësisë për të marrë dënimet meritore”, tha Krasniqi, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ai apeloi tek qytetarët për vigjilencë e vetëpërmbajtje, pasi sipas tij, përshkallëzimi i situatës në veri i konvenon vetëm Serbisë e bandave kriminale nën kontrollin e saj.

“Po ashtu, ftoj partnerët ndërkombëtarë të Kosovës që të dënojnë qartë sulmin dhe t’i kërkojnë Serbisë urgjentisht ndalimin e ndërhyrjeve në territorin e Kosovës dhe provokimit të mëtejmë të situatës”, tha Krasniqi.

MARKETING