Kërkimi për vrasësin masiv në SHBA: një shënim në shtëpinë e tij…

Kërkimi për vrasësin masiv në SHBA: një shënim në shtëpinë e tij…

Një shënim u gjet në shtëpinë e një të dyshuari për vrasje masive në Maine, sipas zyrtarëve të shumtë të zbatimit të ligjit, ndërsa po kërkohet për njeriun që dyshohet se vrau 18 njerëz dhe plagosi rëndë më shumë se një duzinë të tjerë duke hapur zjarr në shumë vende.

Katër zyrtarë të lartë të zbatimit të ligjit i thanë NBC New York se hetuesit po përpiqen të përcaktojnë kuptimin e një shënimi të gjetur në shtëpinë e Robert Card gjatë një kontrolli. Ata po përpiqen të përcaktojnë se si mesazhi mund të drejtojë potencialisht hetimin e tyre, thanë zyrtarët.

Agjenci të shumta të zbatimit të ligjit ishin ende në kërkim të tij të enjten vonë pasdite, me qytetin e Lewiston dhe disa zona të tjera të shtetit ende nën izolim.

Një urdhër arresti është lëshuar për Card, një 40-vjeçar me përvojë ushtarake.

Ai akuzohet për tetë vrasje sepse dhjetë viktimat e tjera ende nuk janë identifikuar, shkruan NBC Boston. /tesheshi.com/

MARKETING