Kanë rrjedhur imazhet e para ‘zyrtare’ të Samsung Galaxy S23

Kanë rrjedhur imazhet e para ‘zyrtare’ të Samsung Galaxy S23

Edhe pse pritëm gjatë, imazhet e para zyrtare të smartfonit të ardhshëm Samsung Galaxy S23 u shfaqën në internet përpara prezantimit zyrtar.

Burimi i fotove është eksperti i teknologjisë, Roladn Quandt (WinFuture), i cili i postoi ato menjëherë pasi Samsung njoftoi zyrtarisht prezantimin e serisë së telefonave Galaxy S23 më 1 shkurt.

Edhe pse Quandt nuk publikoi foto me rezolucion të lartë, ato zbulojnë dizajnin e flamurit të ardhshëm të nivelit fillestar, si dhe faktin se do të jetë i disponueshëm në katër ngjyra, përkatësisht e “Green Botanic, Flower Cotton, Mystic Lilac dhe Phantom Black”.

Duke gjykuar nga fotot, Samsung ka adoptuar një dizajn kamere me një lente, e cila më parë aplikohej vetëm për Galaxy S22 Ultra, ndërsa Galaxy S22 dhe Galaxy S22 Plus përdorën një dizajn të bazuar në paraardhësit e tij. Paneli i pasmë i Galaxy S23 është pak i lakuar, ashtu si modelet Galaxy S21 dhe Galaxy S22.

Përveç kësaj, Galaxy S23 ka një prerje të vogël me vrima në ekran, e cila ndodhet në qendër dhe strehon kamerën selfie.

Modeli vjen me një kornizë alumini dhe një panel të pasmë xhami, ndërsa Samsung do të vazhdojë të përdorë panele polimer për pajisje më të lira.

Galaxy S23 pritet të ketë një ekran OLED 6.1 inç dhe një procesor Snapdragon 8 Gen 2 në të gjitha tregjet. Çmimi ende nuk dihet.

 

 

MARKETING