Gjenden tetë emigrantë, arrestohet kontrabandisti

Gjenden tetë emigrantë, arrestohet kontrabandisti

Sot rreth orës 01:15, në vendin e quajtur “Rruga e Maqedonisë” në dalje nga Gjevgjelia, nga ana e zyrtarëve policorë të Stacionit Policor të Kalimit Kufitar dhe Vëzhgimit Kufitar “Bogorodicë” është privuar nga liria M.K.(42) nga Kavadari.

Gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Mazda 6”, me targa gjermane, të cilin e drejtonte ai, në automjet janë gjetur 8 persona – emigrantë, pesë prej tyre nga Siria, dy nga Afganistani dhe një nga Pakistani.
M.K. është ndaluar në stacionin policore dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

MARKETING