Flasin nga Policia pas denoncimit të serbit që pretendon se u keqtrajtua nga Njësia Speciale në veri

Flasin nga Policia pas denoncimit të serbit që pretendon se u keqtrajtua nga Njësia Speciale në veri

Portali serb nga Kosova, Kosovo Online ka publikuar një artikull ku pretendohet se të shtunën, pjesëtarët e njësisë speciale të Kosovës kanë rrahur serbin Vlad Babudovac nga fshati Bube afër Zubin Potokut dhe i kanë shkaktuar lëndime në kokë dhe në trup.

Gazeta Sinjali ka kontaktuar Policinë në veri lidhur me rastin dhe është bërë e ditur se është denoncuar nga personi në fjalë.
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani tha për Sinjalin se “Policia e ka pranuar një ankesë prej qytetarit në fjalë dhe e kemi përgatitur rastin për IPK.”

MARKETING