E rëndë në Siçili, përmbyset varka me emigrantë, pesë të vdekur

E rëndë në Siçili, përmbyset varka me emigrantë, pesë të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Siçili, ku pesë emigrantë vdiqën pasi u përmbyt varka me të cilën ishin duke udhëtuar.

Trupat e pesë viktimave u gjetën sot nga roja bregdetare. Brigjet italiane përdoren për të kaluar emigrantët nga vendet e Afrikkës drejt Evropës.

Vetëm mbrëmjen e djeshme, 95 emigrantë dhe refugjatë, kryesisht nga Eritrea, Sudani dhe Siria, mbërritën në Lampeduza me dy varka.

MARKETING