Dy të vdekur, tre të plagosur në një sulm me thikë në Kaliforni

Dy të vdekur, tre të plagosur në një sulm me thikë në Kaliforni

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur në një sulm që ndodhi gjatë festimit të Ditës së Pavarësisë në Huntington Beach, në shtetin amerikan të Kalifornisë, njoftoi sot policia lokale.

Policia mori një telefonatë që raportonte një të shtëna fatale në Orange County në Huntington Beach, raportoi USA Today.

Kur arritën në vendin e ngjarjes, policët gjetën “disa viktima me lëndime të rënda”.
Departamenti i Policisë së Huntington Beach konfirmoi se dy persona u dorëzuan nga plagët e tyre në vendngjarje dhe se tre persona u dërguan në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën.

Policia amerikane shtoi se deri më tani është ndaluar një person.

Ndryshe, autoritetet amerikane kanë nisur tashmë hetimet dhe së shpejti do të dalin me rezultatet e para rreth tragjedisë. /Telegrafi/

MARKETING