Avionë me ndihma dhe ekipe shpëtimi nga Türkiye nisen për në Libi

Avionë me ndihma dhe ekipe shpëtimi nga Türkiye nisen për në Libi

Avionë me ndihma humanitare dhe ekipe shpëtimi nga Türkiye kanë fluturuar drejt Libisë, e cila është goditur nga përmbytje shkatërruese të shkaktuara nga stuhia, raporton Anadolu.

Siç njofton Ministria e Mbrojtjes e Türkiyes, dy avionë janë nisur drejt Libisë, ndërsa avioni i tretë po përgatitet për nisje drejt këtij “vendi mik dhe vëlla”.

Ndihma është dërguar me urdhër të presidentit të Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan​​​​​​​.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif