Aksident në Shkup, lëndohet një person

Aksident në Shkup, lëndohet një person

MPB njofton se dje ka ndodhur një aksident në në trafik në mes një veture dhe një motoçiklisti, nga ku ka ngelur i lënduar një person.

“Më 17.04.2023 në orën 19:00 në SPB në Shkup është lajmëruar se në udhëkryqin e rrugëve të Shkupit ”Indira Gandi” dhe ”Vashingtonska” ka ndodhur një aksident trafiku nëpërmjet automjetit të tipit ”Mercedes” të drejtuar nga personi me inicialet A.U (55) nga Shkupi dhe motoçikletës ”Aprilija” të drejtuar nga shtatëmbëdhjetë vjeçar nga Shkupi, të dy me dokumente të regjistruara të Shkupit.

Në aksidentin me trupa të rëndë motoçiklisti ka pësuar lëndime”, konstatojnë nga Spitali i Përgjithshëm i qytetit, ”Shën Naum i Ohrit” dhe sakaq është kryer një kontroll ekipi nga SPB Shkup”, thonë nga MPB.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif