Aksident në mesnatë, humb jetën 19-vjeçarja shqiptare në Itali

Aksident në mesnatë, humb jetën 19-vjeçarja shqiptare në Itali

Një 19-vjeçare shqiptare ka humbur jetën gjatë natës në veriun e Italisë si pasojë e një aksidenti të tmerrshëm automobilistik.

Vajza që banonte në Ponte di Piave në afërsi të Trevisos ishte në një automjet tip BMW së bashku me 3 miq të saj, kur nga shpejtësia makina ka humbur kontrollin duke u përplasur me një pemë.
Ndërkohë që një 19-vjeçar dhe një 18-vjeçar italianë janë transportuar urgjentisht në spital në gjendje të rëndë, Eralda dhe shoqja e saj vetëm 17- vjeçare nuk shpëtuan dot.