` . Formacionet zyrtare: Shqipëri - Moldavi - TV-SHENJA

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Moldavi

Shqipëria kërkon t’i rikthehet fitores në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian, që zhvillon sonte kundër Moldavisë në Elbasan.

Shqipëria vjen nga një humbje ndaj Islandës në ndeshjen e fundit dhe i duhet rrëmbimi i pikëve të plota ndaj Moldavisë, për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Euro 2020.

Moldavia, në anën tjetër, vjen nga një fitore minimale ndaj Andorrës dhe kërkon ta befasojë edhe Shqipërinë.

Grupit H i prin Turqia me nëntë pikë, e ndjekur nga Franca dhe Islanda me nga gjashtë pikë në pozitat dy dhe tretë, përkatësisht.

Formacionet zyrtare: