. toplajm Archives - Page 2 of 658 - TV-SHENJA

toplajm Archive

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë kryesisht me diell. Nga pjesa verilindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri më 16 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 26 deri më 33 …

Edhe Këshilli i Prokurorëve e shkarkoi Katica Janevën

Këshilli i Prokurorëve Publik në seancën e jashtëzakonshme njëzëri vendosi për shkarkimin e kryeprokurores speciale Katica Janeva e cila është e dyshuara e tretë në rastin “Zhvatja” dhe aktualisht gjendet në paraburgim. Për shkarkimin e saj votuan të tetë anëtarët e Këshillit …

Kuvendi e shkarkoi Katica Janevën

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut e shkarkoi prokuroren speciale publike, Katica Janeva me 102 vota “për”, pa “të përmbajtur” dhe “kundër”. Për këtë vendim votuan “për” edhe 27 pjesëtarë nga komunitetet të cilët nuk janë shumicë. Janeva është në paraburgim …

Moti sot

Në mbarë vendin sot do kemi mot të ngrohtë me diell dhe me erë të fuqishme të përkohshme nga veriu. Temperaturat ditore në do të arrijnë në Shkup 30 gradë Celsius, Mavrovë 20, Ohër 26, Manastri 28, Kavadar 32, Kriva pallankë 27, …