. FOOTBALL | TV SHENJA

FOOTBALL Archive

FC Bayern Muenchen v Hannover 96 - Bundesliga

Roben nënshkruan kontratë të re me Bayern Mynihun

Edhe pse ka afruar dy lojtarë të rinj nga Hofenhajmi për sezonin e ardhshëm, Bayerni nuk është ende gati të “divorcohet” me veteranët e vet. Kështu, sot është zyrtarizuar rinovimi i një prej senatorëve, mesfushorit holandez Arjen Roben. Anësori ofensiv ka firmosur …
futboll-kina

Kina kufizon numrin e futbollistëve të huaj

Federate Kineze e Futbollit ka marrë një vendim për reduktimin e futbollistëve të huaj në skuadrat vendase, raporton AA. Në një deklaratë për mediat në ueb-faqen zyrtare të kësaj federate, thuhet se në kuadër të zhvillimit të futbollit në vend dhe për …
gua

Guardiola: Jemi shumë prapa për vendin e parë

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola tha se dallimi mes ekipit të tij dhe liderit Chelsea është i madh pas humbjes së djeshme nga Evertoni, raporton Anadolu Agency (AA). Everton në stadiumin “Godison Park” korri fitore bindëse ndaj City-t me rezultatin 4-0, …
city

(VIDEO) Everton poshtëron City-n

Evertoni i ka dhënë leksion Manchester Cityt të Pep Guardiolas. Blutë kanë pësuar disfatë të thellë me rezultat 4:0, duke bërë kështu një hap mbrapa në garën për titullin e kampionit në Premier Ligën Angleze. Ishte kjo disfata e pestë, në kuadër …
chelsea

(VIDEO) Chelsea mund bindshëm kampionin aktual

‘Blutë’ e Londrës kanë mposhtur me rezultat të thellë 0:3 në udhëtim kampionët e Premierligës, Leicester Cityn. Ishin golat e lojtarëve spanjoll që ia sollën fitoren Chelsea. Alonso me dy gola në minutat 6’ dhe 51’, dhe Pedro me një gol në …
barca

Barcelona i jep “pesëshe” Las Palmasit

Barcelona i është rikthyer fitoreve në La Liga. ‘Blaugranët’ në ‘Camp Nou’ kanë mposhtur 5:0 Las Palmas, në kuadër të xhiros së 18-të. Luis Suarez me dy gola, Messi, Turan dhe Vidal me nga një, ishin realizatorë për Barcelonën, që tani me …
ramdani

Ramadani gjen angazhman të ri

Tekniku shkupjan Zekirija Ramadani është emëruar trajneri më i ri i KF Trepçës. Lajmin është bërë publik në faqen zyrtare të skuadrës kosovare, ndërsa të njejtin më herët e ka konfirmur edhe presidenti i Trepçës, Abedin Zeka. Ndryshe Ramadani te Trepça kalon …