. FOOTBALL | TV SHENJA

FOOTBALL Archive

aritri

Arbitri nga Maqedonia për miqësoren Shqipëri-BeH

Janë përcaktuar gjyqtarët e miqësores midis Kombëtares së Shqipërisë dhe përfaqësueses së Bosnjë e Hercegovinës në futboll, që do të luhet më 28 mars në stadiumin “Elbasan Arena”, ku ndeshja në fjalë do të gjykohet nga një arbitër nga Maqedonia, transmeton AA. …
shfajn

Zyrtare: Shveinnshtajger me Çikagon

Bastian Shvainshteiger zyrtarisht do të nisë një aventurë të re përtej Atlantikut duke nënshkruar kontratë 1 vjeçare me Çikagon me opison për të vazhduar edhe për një tjetër sezon nëse palët mbesin të kënaqura. Transferimin e tij e ka konfirmuar klubi amerikan, …
barca

Ja data kur do të luhet “El Klasiko”

”El Klasiko” i fazës së dytë në La Liga, Real Madrid – Barcelona do të zhvillohet me 23 prill në orën 20:45. Në këtë mënyrë konfirmohen të gjitha informacionet paraprake të cilat zbulonin se përballja mes dy rivalëve spanjoll për javën e …