. Basketboll Archives - Page 2 of 18 - TV-SHENJA

Basketboll Archive

Lakers fiton dramën kundër Celtics

Los Angeles Lakers kanë shënuar fitoren e radhës në NBA. Lakers kanë mposhtur skuadrën e Boston Celtics me rezultatin 114:112, në një ndeshje që pati një fund dramatik, shkruan lajmi.net Në këtë ndeshje, më të dalluarit te Lakers ishin Anthony Davis dhe …

Basketboll, Kosova mposht edhe Luksemburgun

Basketbollistët e Kosovës kanë shënuar fitoren e dytë në fazën para-kualifikuese për Botërorin 2023. Kosova triumfoi të dielën në udhëtim ndaj Luksemburgut me rezultatin 84:80, në ndeshjen e Grupit B të para-kualifikimeve. Drilon Hajrizi me 25 pikë ishte realizatori më i mirë …