. Automobilizëm – TV-SHENJA

Automobilizëm Archive

Hamilton niset i pari në Suzuka, zhgënjen Ferrari

Lewis Hamilton ishte protagonist absolut në Suzuka, kur regjistroi “pole position” e 80-të në karrierë. Piloti britanik i Mercedesit dominoi në kualifikuese, duke e përshkuar pistën me kohën më të mirë 1’27”760, vetëm 299 të mijtat më shpejt se shoku i tij …

Hamilton triumfon në Rusi

Lewis Hamilton ka hedhur një tjetër hap drejt titullit të 5-të kampion në Formula 1, teksa ka triumfuar në Çmimin e Madh të Rusisë, në Sochi. Piloti britanik, i cili u nis nga vendi i dytë, arriti ta mbyllë garën i pari, …

Formula 1, Hamilton dominoi në Singapor

Piloti britanik Lewis Hamilton dominoi garën e sotme për çmimin e Madh të Singaporit, duke rritur kryesimin në tabelë në kampionatin e sivjetshëm në Formula 1, transmeton Anadolu Agency (AA). Piloti i Mercedesit, i cili gjatë kualifikimeve siguroi poll-pozicionin, kryesoi gjatë tërë …

Hamilton pa rivalë në Singapor

Lewis Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Singaporit dhe e çon në +40 pikë diferencën me Vettelin në renditjen e përgjithshme të Botërorit të Formula 1. Piloti britanik i Mercedesit e manaxhoi në perfeksion “pole position” e fituar një ditë më …

Singapori, stacioni i radhës në Formula 1

Emocionet e kampionatit botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e 15-të të sezonit që do të zhvillohet në Singapor, shkruan Anadolu Agency (AA). Xhirot e renditjes së garës do të fillojnë nesër në orën 15:00, ku do të mbahen …

Formula 1, Raikkonen ndahet nga Ferrari

Në vend të pilotit Kimi Raikkonen në ekipin e Ferrari në Formula 1 do të ulet piloti i ri Charles Leclerc, transmeton Anadolu Agency (AA). Ekipi italian njoftoi se piloti finlandez në fund të sezonit do të ndahet nga ekipi, ndërsa kanë …