. Shqipëria | TV SHENJA

Shqipëria Archive

shperthim

Shpërthim në një repart ushtarak në Durrës

Një shpërthim ndodhi në repartin ushtarak në Porto Romano të Durrësit gjatë pasdites së të mërkurës, ku mbeti i plagosur, një rreshter dhe një punonjës i Albcontrol, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, ngjarja ka ndodhur gjatë …
basha

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, deklaroi në një deklaratë për shtyp se, siç e quajti ai partinë në pushtet, ‘shërbëtorët e krimit’ duhet të kuptojnë se zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë. Sipas Bashës, Rama së bashku me udhëheqësit e lartë të Partisë …
han

Hahn: Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak

Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak, por jo edhe ekonomik, thotë komisioneri europian, Johannes Hahn për gazetën austriake ‘Der Standard’. Komisioneri i zgjerimit, Hahn në një intervistë të gjatë për median austriake, ka theksuar se takimi i Sarajevës mes gjashtë liderëve …
vlore

Në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton kanabis

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar “MEGA”, policia në Shqipëri, konkretisht në Vlorë, ka sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sattiva, transmeton Anadolu Agency (AA). “Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force …
saimir

Tahiri sulmon ashpër LSI-në

Ministri i Brendshëm ende në detyrë, Saimir Tahiri ka sulmuar ashpër dhe si kurrë më parë Lëvizjen Socialiste për Integrim duke i quajtur drejtuesit e saj si hiena që kanë dalë nga oborri i PS. Tahiri tha se ata keqinterpretojnë raportin e …