. Shqipëri Archives - TV-SHENJA

Shqipëri Archive

Rreth një milion turistë në Shqipëri nga 1 gushti

Pavarësisht situatës politike dhe zhvillimeve në vend, Shqipëria mbetet një nga destinacionet kryesore në Europë. Shifrat e dala për turizmin këtë vit, e tejkalojnë parashikimin. Sipas burimeve zyrtare, vetëm nga 1 deri më 18 gusht në Shqipëri kanë ardhur 978.656 vizitorë të …

“Ndryshim ligjit të dekriminalizimit”

Një ditë pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit nga marrja e detyrës së kryetarit të bashkisë Shkodër, kryeministri Edi Rama thotë se ai nuk është kriminel. Megjithatë kreu i maxhorancës thekson se fshehja e ngjarjes është e patolerueshme dhe pasojat për Shkodrën të …

Basha: Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka thënë se Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare. Sipas Bashës, gjatë regjimit të Ramës, Shqipëria u kthye në parajsën e krimit të organizuar dhe të …

Besimtarët muslimanë në Shqipëri falën Kurban Bajramin

Edhe besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur së bashku nëpër xhamitë e vendit, raporton AA. Manifestimi qendror për Kurban Bajramin është mbajtur në Sheshin “Skënderbej” në Tiranë me pjesëmarrjen e mijëra besimtarëve dhe personaliteteve të …