. Rajoni – TV-SHENJA

Rajoni Archive

Thaçi e Vuçiq vazhdojnë sot dialogun në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me lehtësimin e përfaqësueses së lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, pritet të vazhdojnë sot në Bruksel dialogun në nivelin më të lartë politik. Takimi ndërmjet dy presidentëve ka si synim …

Shumica e grekëve nuk duan emër me termin Maqedoni

Shumica e grekëve, ose 56, 5 për qind dëshirojnë që termi Maqedoni të mos përfshihet në emrin e shtetit.Megjithatë katër nga 10 të anketuar e konsiderojnë një zgjidhje të mundshme pa fjalën “Maqedoni”, tregojnë rezultatet e sondazhit të kryer nga agjencia Kapa …

“Ujqërit e natës” arrijnë në Serbi

Dhjetëra pjesëtarë të grupit rus “Ujqërit e natës” kanë nisur turneun e tyre “Ballkani rus” me furgonë, ndërsa motoristët kanë mbetur në Rusi, për shkak të motit të ftohtë. “Ujqërit e natës” janë të njohur për nacionalizëm dhe besnikëri ndaj presidentit rus, …

Kocias: Marrëveshja është dërguar në Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Kocias tha se teksti që i përmban propozimet greke dhe agjendën për bashkëpunimin e ardhshëm është dërguar në Shkup. Këtë dekleratë Kocias e bëri në Bruksel pas mbledhjes së këshillit për punë të jashtme të bashkimit …

Greqi, protestë nga familjet me shumë fëmijë

Familjet me shumë fëmijë në Greqi protestuan kundër planit të qeverisë për ndërprerjen e të drejtave sociale dhe ndihmave financiare, raporton Anadolu Agency (AA). Familjet së bashku me fëmijët e tyre u mblodhën në sheshin Sintagma të kryeqytetit Athinë, ndërsa marshuan drejt …