. Maqedoni – TV SHENJA

Maqedoni Archive

UNITETI mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

Edhe partia UNITETI përmes një komunikate ka përçuar urimet e saj për festën e Fitër Bajramit. “Kryetari i partisë UNITETI, Gjen.Gëzim Ostreni të gjithë besimtarëve mysliman ua uron festën e Fitër Bajramit. Le të jetë kjo festë e shenjtë momenti i solidaritetit …

Edhe Nikolla Gruevski me mesazh urimi për Bajramin

Edhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka uruar besimtarët muslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Festat e mëdha fetare janë mundësi që tu kthehemi vlerave dhe traditave që janë themel i fesë Islame, por edhe feve të tjera. Këto momente t’ua kushtojmë …

Ziadin Sela mesazh urimi për Fitër Bajramin

Edhe kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela përmes një postimi në profilin e tij në facebook, i ka uruar besimtarët muslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit ku besimtarët musliman agjeruan për 29 …

Kryeministri Zaev mesazh urimi për Bajramin

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, me rastin e festës së Ramazan Bajramit i dërgoi një urim kreut të Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, reis ulema haxhi Sulejman Rexhepi dhe gjithë qytetarët që e festojnë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ua uroj festën e …

“Treni i Bajramit” zbavit fëmijët në Shkup

Edhe sot ka vazhduar aktiviteti Kandilat e Bajramit që tradicionalisht organizohet nga Shoqata Kulturore,  “Vizion M”. Treni i Bajramit edhe sot ka mbledhur në një vend shumë fëmijë duke i shëtitur nëpër rrugët e Shkupit me këngë dhe daulle. Përfaqësuesi nga Shoqata …