. Kronikë e zezë – TV-SHENJA

Kronikë e zezë Archive

Vdes shkupjani, makina i del nga rruga

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se qytetari nga Shkupi me iniciale N.T. (69) ka vdekur pasi vetura e tij ka dalë nga rruga. Nga lëndimet e marra i ndjeri ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa lëndime të rënda ka …

Rrihen brutalisht dy shtetas turq në Shkup

Dy shtetas turq janë rrahur mbrëmë në afërsi të qendrës së Shkupit nga persona të panjohur. Sipas të dhënave të MPB-së, shtetasit turq E.I , 24 vjeç dhe S.J, 26 vjeç me vendqëndrim të përkohshëm në Maqedoni kanë thënë se janë sulmuar …

55-vjeçari hidhet nga kati i katërt në Shkup

Një burrë 55-vjeçar është hedhur nga kati i katërt në një banesë në Shkup. Policia ka njoftuar se i lënduari me automjetin e Ndihmës së Shpejtë është dërguar në Klinikën për Anestezion, Reanimacion dhe Mjekim Intensiv. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë vonë, ndërsa …

Zhduket një vajzë 14-vjeçare

Policia ka njoftuar se është zhdukuar një vajzë 14-vjeçare në Shtip. Rastin e ka lajmëruar personi me inicialet K.K.(48), i cili ka thënë se vajza e tij është larguar në drejtim të panjohur. Në polici rasti është lajmëruar më 12 prill 2018, …

Xhaxhai vret aksidentalisht nipin

Një aheng familjar në familjen Sopaj të Mushtishtit është kthyer në tragjedi. Xhaxhai ka plagosur nipin e tij 14 vjeç. I njejti nuk ka mundur t’i bëjë ballë plagëve, ai ka ndërruar jetë në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, raporton Gazeta …