. Kronikë e zezë – TV-SHENJA

Kronikë e zezë Archive

Digjet makina e deputetit Hari Lokvenec

Është djegur makina e deputetit të LSDM-së nga Prilepi Hari Lokvence. Incidenti ka ndodhur pas publikimit të fotografive nga Prespa, ku u nënshkrua marrëveshja për emrin, ngjarje në të cilën ka marrë pjesë edhe Lokvenec. Nga MPB kanë informuar se ngjarja është …

Protestat para Kuvendit, arrestohen 25 persona

Raportohet se 25 persona janë arrestuar si të dyshuar për përfshirje në aktivitete të dhunshme gjatë protestave të mbrëmshme para Kuvendit. Jozyrtarisht mësohet se janë lënduar shtatë policë dhe dy civilë. Dhuna e përhap pasi protestuesit tentuan të kalojnë pengestat dhe të …

Gruaja ekzekuton burrin në mes të pazarit

Një 42-vjeçar ka mbetur i vrarë nga duart e bashkëshortes së tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e mëngjesit të së dielës në tregun e Milotit. Policia thotë se 42-vjeçari me inicialet K.D., është qëlluar me armë zjarri të llojit …

Vdes basisti i grupit Jericho, Suad Jamini

Basisti i grupit Jericho, Suad Jamini, ka ndërruar jetë sot. Lajmi për vdekjen e Jaminit është konfirmuar nga familja e tij. Mësohet se Jamini ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ngushëllime ka shprehur edhe rockeri nga Prishtina, Rilind Gërvalla, …