Shkruhet historia: LeBron James luajti me djalin e tij në një ndeshje të NBA, ata hynë në lojë së bashku

LeBron James ka shkruar historinë në NBA së bashku me djalin e tij Bronny, pasi janë bërë të parët babë dhe bir që luajnë një ndeshje së bashku në nivelin më të lartë të basketbollit në botë.

Basketbollistët e Los Angeles Lakers mundën Minnesota Timberëolves me rezultat 110:103 dhe në minutën e 20-të të ndeshjes ishim dëshmitarë të historisë.

Në atë minutë, LeBron James (39-vjeçar) luajti me djalin e tij Bronny James (20 vjeç), të cilin Los Angeles Lakers e zgjodhën këtë vit në draft.

LeBron dhe Bronny hynë në lojë së bashku dhe kështu u bënë baba dhe bir të parët që luanin në NBA, dhe ata ishin edhe shokë skuadre.

Legjenda e basketbollit shënoi 16 pikë, pesë kërcime dhe katër asistime, ndërsa djali i tij ishte pa pikë në tre minuta lojë, por pati një kërcim.

Meqë ra fjala, Lakers u drejtuan drejt fitores nga Anthony Davis me 36 pikë e 16 kërcime, ndërsa në krahun tjetër nuk luajti Luka Garza.