. toplajm – TV-SHENJA

toplajm Archive

Barcelona po e kërkon “Mesin e ri”

Vit për vit ndodh që të shfaqet një lojtar që ka ngjashmëri të dukshme me ndonjë nga lojtarët e mëdhenj që janë pjesë e skuadrave të mëdha të futbollit. Kjo shkakton konkurrencë midis klubeve, të cilat bëjnë të pamundurën që lojtari i …

Mot i vranët dhe i ftohtë

Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë. Parashikohen edhe reshje të herëpashershmet shiut dhe të borës. Reshje më shumë priten pasdite në pjesët perëndimore të vendit. Temperatura e mëngjesit do të shkojë nga minus nëntë në zero ndërsa …

Turqia mbështet transformimin e FSK-së në Ushtri

Ambasada e Turqisë në Kosovë është deklaruar rreth transformimit të FSK-së në Ushtri, duke e mirëpritur këtë vendim, transmeton Koha.net. Deklaratë nga Ambasada e Republikës së Turqisë në lidhje me ligjet e miratuara nga Kuvendi i Kosovës më 14 dhjetor 2018, për …

(VIDEO) Ndryshimet kushtetuese nesër në Komision parlamentar

Amendamentet kushtetuese nesër do të gjenden para Komisionit për çështje kushtetuese. Pas ndryshimeve të pësuara nga debati publik teksti final i amendamenteve është dërguar tek Parlamenti I Republikës së Maqedonisë. Në komisionin për çështje kushtetuese do të diskutohet për amendamentet e propozuara …

Tragjedia në Leskovc, dalin detaje të reja

Situata ishte me të vërtet dramatike. Autobusi ishte rrokullisur. Unë me zjarrfikësit hyra në autobusin. Në autobusin kishte katër udhëtar të bllokuar, ndërsa tre ishin pa shenja jete. Kështu ka deklaruar mjekja Jelena Milenkoviq, e cila së bashku me ekipin e tij, …

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me kushte të reshje të shiut dhe borës. Temperatura minimale do të jetë zero gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri dhjetë gradë Celsius. Deri ditën e martë moti do …