. Te Tjera | TV SHENJA

Te Tjera Archive

tenis

Gjokoviqi mposhtet nga i 117-ti në listë

Tenisti serb, Novak Gjokoviq, 12 herë fitues i grand slameve, është eliminuar në raundin e dytë të turneut Australian Open. Tenisti uzbek, Denis Istomin, e ka mundur atë në pesë sete, në arenën Rod Laver në Mellburn. Gjokoviq, tenisti numër 1 në …
drita

Islami atletja e vitit, vlerësohet edhe Mustafa

Drita Islami dhe Sllavço Mirçevski janë shpallur atletët më të mirë të vitit 2016 në konkurrencë të seniorëve në manifestimin e organizuar nga Federata e Atletikës së Maqedonisë për shpalljen e laureatëve për vitin e kaluar. Laureate në kategorinë e seniorëve në …
dakar

Anulohet etapa e gjashtë në Dakar Rally

Për shkak të kohës së keqe në Bolivi është anuluar etapa e 6-të e Reli Dakarit. Organizatorët para startit të etapës së 6-të kanë dërguar mbikqyrës për të kontrolluar etapën e gjatë prej 786 kilometrave nga Orur deri në La Paz, ndërsa …
kristoferso

Kristofersen del i pari në garën e sllalomit

Skiatori norvegjez Henrik Kristofersen ka fituar sot garën e sllallomit gjigand për meshkuj të zhvilluar në pistën zviverane të Adelboden, garë e vlefshme për Kupën e Botës. Norvegjezi dha kohën më të mirë 1:54:87, duke lënë pas italianin Manfred Mel dhe austriakun …
mkddddddd

Hendboll, Maqedonia kualifikohet në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në hendboll për meshkuj, është kualifikuar në Kampionatin Botëror, pasi mundi Turqinë me rezultat 39:19. Pas triumfit bindës të Portugalisë ndaj Polonisë, shpresave tw vendit iu nevojitej fitore me 19 gola diferencë ndaj turqve për të siguruar kualifikimin …
federer

Federer në gjysëm finalen e Kupës Hopman

Tenisti zviceran Roger Federer pa vështirësi të mëdha në ndeshjen e gjysëm finales të kupës Hopman Cup mposhti francezin Richard Gasquet, raporton AA. Në gjysëm finalen e kupës Hopman, turneut i cili në Perth të Austrisë, Federer pa ndonjë vështirësi mposhti Gasquet …
tande

“4 kërcimoret”, Tande fiton në Garmish

Norvegjezi Daniel Andre Tande ka dal fitues në garën e dytë të turneut “4 kërcimoret” në Garshmish, duke qenë afër luftës pë titullin në renditjen e përgjithshme, i cili do të vendoset në dy kërcimoret e Austrisë, Insbruk dhe Bishofsofen, gjegjësisht me …