. Te Tjera | TV SHENJA

Te Tjera Archive

hirsher

Austriaku Hirscher kampion bote në sllallom

Skiatori austriak, Marcel Hirscher, është shpallur sot kampion bote në sllallom, pasi në ditën e fundit të garave të kupës së botës në ski, të mbajtur në St. Moritz të Zvicrës ai zuri vendin e parë, raporton AA. Pas fitores në sllallomin …
majlindaaaa

Majlinda Kelmendi e artë në Paris (FOTO)

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris, duke mposhtur në finale xhudisten nga Japonia, Natsumi Tsunoda (1:0). Ky është viti i katërt radhazi që Majlinda triumfon në njërin nga turnet më të rëndësishëm në sportin …
majlinda

Kelmendi siguron finalen e Parisit

Kampionia olimike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka mposhtur amerikanen Angelica Delgado, për të kaluar në final të Grand Slamit të Parisit për kategorinë deri në -52. Në finale të këtij Grand Slami Majlinda do të përballet me japonezen Natsumi Tsunoda, e cila …
cas

Atletes ruse i merret medalja

Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit për Sport (CAS), ia ka marrë medaljen e artë atletes ruse Marija Savinova, të fituar në Lojërat Olimpike në Londër në vitin 2012 dhe ka miratuar pezullimin e saj në aktivitetet sportive për një periudhë 4 vjeçare, me …
nuri

Seferët paralajmërojnë mbrëmje boksi në Zvicër

Vëllezërit Seferi përmes një fotografie të publikuar në profilet e tyre zyrtare në facebook paralajmërojnë mbrëmje boksi me 1 prill të këtij viti në Burgdorf të Zvicrës. Detaje tjera më të hollësishme rreth këtij organizimi dhe kundërshtarëve të mundshëm nuk janë bërë …