. Lajme Archives - Page 2 of 2620 - TV-SHENJA

Lajme Archive

Parashikimi i motit

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha të diellit dhe me reshje lokale të shiut. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të motit jostabil me shi të rrëmbyeshëm, paraqitje të bubullimave dhe përforcim …

Isa Mustafa: Dejtësia po funksionon

Edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ky vendim sipas tij ka dëshmuar se në Kosovë ka ende drejtësi. Postimi i plotë i Mustafës në facebook: “Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se …

Edhe Ramushi thotë se është i lumtur

Ish kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet të drejtë dekretit të presidentit Thaçi që të formohet qeveria e re pas mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. “Përshëndes aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, …