. Bota – TV SHENJA

Bota Archive

Spitalet në Siri janë shënjestër e sulmeve

Forcat ajrore ruse dhe ato të regjimit të Asadit, gjatë muajit prill, kishin në shënjestër qendrat shëndetësore në Idlib të Sirisë, raporton AA. Sipas informacioneve të marra nga zyrtarët e Mbrojtjes civile, thuhet se avionë të regjimit dhe forcave ajrore ruse kanë …

Gjermani, sulmohet një xhami me koktej molotovi

Xhamia në qytetin gjerman Weil am Rhein mbrëmë ishte shënjestër e sulmit me koktej molotovi, raporton AA. Sulmi është kryer nga persona të paidentifikuar. Xhamia e cila funksionon në kuadër të komunitetit islam turk në Dianetin-Gjerman, është sulmuar pas mesnate me katër …

Aksident ujor në Ngushticën e Bosforit

Një anije ushtarake ruse është përplasur me një anije për transportimin e kafshëve në ngushticën e Bosforit, më ç’rast në vendin e ngjarjes janë dërguar ekipe të shpëtimit, raporton Anadolu Agency (AA). Në largësi prej 18 miljesh detare në hyrje të Detit …

Goditen me predha postat kufitare turke

Forcat ushtarake turke kanë goditur me artileri të rëndë pozicionet e organizatës terroriste PYD/PKK/YPG, në Siri, pasi militantet e tyre kanë hedhur predha drejt postave kufitare turke, raporton AA. Në një njoftim zyrtar të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Turke, thuhet se …

Stamboll, plagosen disa studentë nga një shpërthim

Shtatë studentë janë plagosur në një shpërthim në lagjen Pendik të Stambollit, raporton AA. Policia ka deklaruar se shpërthimi ka ndodhur në autostradën në pjesën aziatike të Stambollit, në rrugën drejt “Sabiha Gokcen”. Minibusi i cili ishte dëmtuar nga shpërthimi ishte në …