. Fotolajm Archives - Page 2 of 83 - TV-SHENJA

Fotolajm Archive

Fanico, rrobalarësit e Bregut të Fildishtë (FOTO)

Lumi Banco brenda Parkut Kombëtar Banco të qytetin Abidjan të Bregut të Fildishtë, është shtëpi e “Fanico”-ve, të cilët sigurojnë jetesën duke larë rroba. Rrobalarësit nga shtetet si Mali dhe Niger kanë ardhur në qytetin Abidjan duke lënë pas tyre bashkëshortet dhe …

Vazhdojnë protestat në Hong Kong

Protestat në rajonin e posaçëm administrativ Hong Kong të Kinës kundër projekt-ligjit për ekstradimin e të dyshuarve për krime në Kinë vazhdojnë, raporton Anadolu Agency (AA). Mijëra persona u mblodhën në Victoria Park për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga …

Lijiang, qyteza antike në shpatet e Himalajave (FOTO)

Qyteza 800 vjeçare antike Lijiang në shpatet e Himalajve në jugperëndim të Kinës, magjeps vizitorët me cilësitë arkitekturore, bukuritë natyrore dhe atmosferën romantike, shkruan AA. Historia e kësaj qyteze brenda kufijve të Rajonit Autonom të Tibetit në provincën Yunnan, daton deri më …