. Ballina – TV-SHENJA

Ballina Archive

Zyrtare: Rashica lojtar i Werder Bremen

Milot Rashica edhe zyrtarisht është një lojtar i Werder Bremen në Bundesliga. Tani është zyrtare! Milot Rashica do të luajë te Werder në të ardhmen. 21-vjeçari ka nënshkruar një kontratë me ‘Green-Whites’ dhe do të shkojë në Bremen me efekt të menjëhershëm. …

(VIDEO) Vetura që “sfidon” gravitetin

Në një video të postuar në rrjetet sociale shihet modeli Jeep 4×4 duke “sfiduar ligjet e gravitetit”. Ky Jeep, i modifikuar enkas për terrene malore, ngjitet në një shkëmb thuajse 90 gradë pa pasur nevojën e ndihmës nga ndonjë mjet tjetër, transmeton …

Rashica në radarin e dy gjigantëve nga Bundesliga

Stuttgart dhe Hannover 96. Janë dy klubet nga Bundesliga që po e monitorojnë Milot Rashicën. Milot Rashica mund ta vazhdojë karrierën e tij në Bundesligë. Ylli shqiptar i Vitesses është synimi kryesor i klubit gjerman, Stuttgart, raportojnë mediat gjermane, transmeton Express. Sipas …

Ndërroi jetë Sali Ramadani

Ka ndërruar jetë ish anëtar i Partisë për Prosperitet Demokratik të Shqiptarëve në Maqedoni. Është lindur në vitin 1939 në Kërçovë. Sali Ramadani ishte një protagonistë i politikës në Maqedoni në periudhën nga mesi i viteve të 90-ta si deputet i PPD …