. Ballina – TV-SHENJA

Ballina Archive

VMROj-a kritikon taksën progresive të Qeverisë

VMRO-ja vlerëson se vendimi i Qeverisë për të futur taksën e re progresive do ta shkatërrojë ekonominë. Partia opozitare thekson se LSDM e shfuqizoi konceptin e taksës së sheshtë të barabartë që për 11vjet kishte dha rezultate duke krijuar rritje dhe hapte …

Di Maria vendos për të ardhmen

Angel Di Maria ka vendosur për të ardhmen. Mesfushori me tipare sulmuesi i Paris Saint Germain ka hedhur sot të zezën mbi të bardhë duke qëndruar në kryeqytetin francez deri në vitin 2021. Verën e sezonit të ri përfundonte kontrata e argjentinasit, …

Në Maqedoni nuk ka “ethe të Nilit perëndimor”

Ministria e Shëndetësisë e përgënjeshtron informacionin e publikuar në disa media se në Maqedoni ka “ethe të Nilit perëndimor” dhe se rasti i tillë gjoja është zbuluar në repartin infektiv të spitalit “8 Shtatori”. Tek asnjë pacient, siç thekson Ministria, nuk është …

I verbëri që krijon aplikacione për smartfona (Video)

Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vjeçar nga fshati Bellopojë i Komunës së Podujevës, i cili është i verbër, mundësia e përdorimit të këtyre telefonave është mjaft specifike. Fëmijëria e …