• Dirilis
 • Filinta
 • Më dashuro
 • Vajza e pasur, Djali i varfër

ringjallja
“Dirilis” (Ringjal...

Nga e hëna në të premte 20:45    ...

vajza
Vajza e pasur, djali i varfër

  “Vajza e pasur, djali i varfër” nga e hëna në të premte 19:35  ...

medashuro
Më Dashuro

“Më dashuro” Nga e hëna në të diel 16:25  ...

ringjallja
“Dirilis” (Ringjal...

Nga e hëna në të premte 20:45    ...

12255519_991114920951922_1489943769_o
Filinta

“Filinta” e shtunë dhe e diel 19:35...

medashuro
Më Dashuro

“Më dashuro” Nga e hëna në të diel 16:25  ...

vajza
Vajza e pasur, djali i varfër

  “Vajza e pasur, djali i varfër” nga e hëna në të premte 19:35  ...

 • Rruga e re
 • Relaks
 • Nëntë pa pesë
 • Sport Mania
 • Ku e kishim fjalën
 • KONAKU
 • Retro javore
 • Bota në Fokus
 • Receta e diës
 • Ligjëratë fetare

sadush
“Ligjëratë fetare” me ho...

Emisioni “Ligjëratë fetare” që transmetohet në Televizionin SHENJA, është emisio...

arian
“9 pa 5” me Arian Demollin...

Në emisionin “9 pa 5” të udhëhequr nga Arian Demolli, që transmetohet në Televizi...

rruga e re
“Rruga e re” me Muhamed Ze...

Emisioni “Rruga e Re” i udhëhequr nga Muhamed Zeqiri, që transmetohet në Televizion...

RRuga_e_re
Rruga e re

“Rruga e re”  me Muhamed Zekirin e enjte 20:45...

relaks
Relaks

“Relaks” Nga e hëna në të premte 17:30...

arian
“9 pa 5” me Arian Demollin...

Në emisionin “9 pa 5” të udhëhequr nga Arian Demolli, që transmetohet në Televizi...

nente
NËNTË PA PESË

“NËNTË PA PESË” Nga e hëna  në të premte 08:55...

sportmania
Sport Mania

“Sport Mania”  E hënë 22:35...

ku_e_kishim_fjalen
KU E KISHIM FJALËN

“KU E  KISHIM FJALËN” E shtunë 21:15...

konaku
Konaku

“Konaku” – emision i folklorit e diel 20:45...

retro_javore
RETRO JAVORE

“RETRO JAVORE” E shtunë 20:45...

bota_ne_fokus
Bota në Fokus

“Bota në fokus” E premte 22:35...

sadush
“Ligjëratë fetare” me ho...

Emisioni “Ligjëratë fetare” që transmetohet në Televizionin SHENJA, është emisio...

ligjerate-fetare
“Ligjëratë fetare” me ho...

Emisioni “Ligjëratë fetare” që transmetohet në Televizionin SHENJA, është emisio...

ligjerat
Ligjeratë fetare

“Ligjeratë fetare” E enjte 22:35...

lajmet

.
Fëmijët palestinezë në protestë: Duam të jetojmë të lirë dhe të sigurt
Fëmijët palestinezë në protestë: Duam të jetojmë të lirë dhe të sigurt

Fëmijët palestinezë organizuan një demonstratë pranë ndërtesës së OKB-së në Gaza për ti kundërshtuar arrestimet e të afërmve të tyre...

40 civilë të vdekur në Siri nga bombardimet ruse
40 civilë të vdekur në Siri nga bombardimet ruse

Si pasojë e sulmeve të avionëve luftarakë të ushtrisë ruse në Siri, gjegjësisht ndaj vendbanimit civil në qarkun Eriha të Idlib-it, u vran...

Davutoğlu: Trupi i pilotit rus do t’i dorëzohet Rusisë
Davutoğlu: Trupi i pilotit rus do t’i dorëzohet Rusisë

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoğlu, është nisur sot në mëngjes drejt Brukselit, ku pritet të takohet me Presidentin e Këshillit Evropian...

.

lajmet

.
LSDM: Gruevski planifikon edhe një ekran gjigant
LSDM: Gruevski planifikon edhe një ekran gjigant

Gruevski nuk do të ndalet me dy ekrane gjigante që kushtojnë më shumë se 900.000 euro të taksapaguesve, ai ka në plan një televizion të tret...

Policët e lënduar janë në gjendje të mirë, dalin nga spitali
Policët e lënduar janë në gjendje të mirë, dalin nga spitali

Katër përfaqësuesit e forcave të sigurisë së Maqedonisë, që dje u lënduan nga ana e refugjatëve ekonomikë në kufirin jugor, mbrëmë e ka...

Gjatë ditës së djeshme në Maqedoni kaluan 3663 migrantë
Gjatë ditës së djeshme në Maqedoni kaluan 3663 migrantë

Në Tabanovcë gjatë ditës së kaluar arritën dhe u larguan gjithsej 3.663 persona, të gjithë me tren. Në Qendrën e përkohshme tranzit në Gje...

.

lajmet

.
Albin Kurti dërgohet në burgun e sigurisë së lartë
Albin Kurti dërgohet në burgun e sigurisë së lartë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është dërguar në burgun e sigurisë së lartë në Dyz, në rrethinë të Podujevës, raportojnë...

Shala: Shkelet drejtësia shkaku i politikës
Shala: Shkelet drejtësia shkaku i politikës

Kosova është rasti më flagrant ku drejtësia dhunohet për shkak të politikës, ku si rezultat edhe shumë krime të luftës kanë mbetur pa u nd...

Liderët opozitarë paralajmërojnë referendum dhe zgjedhje të parakohshme
Liderët opozitarë paralajmërojnë referendum dhe zgjedhje të parakohshme

Policia e Kosovës rrethoi selinë Lëvizjes Vetëvendosje, pasi kishte përfunduar protesta në të cilën morën pjesë mijëra qytetarë nga të gj...

.

lajmet

.
Shqipëria nuk u jep pasaporta të gjithë shqiptarëve
Shqipëria nuk u jep pasaporta të gjithë shqiptarëve

Shqipëria nuk ka “shuar etjen” e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit të shtetit amë për t’iu dhënë atyre pasaportën shqiptare, n...

Rama e Nishani homazhe në Vlorë, Basha në Tiranë
Rama e Nishani homazhe në Vlorë, Basha në Tiranë

103 vjetori i Pavarësisë së vendit është kujtuar sot në Vlorë, përmes homazheve të zhvilluara nga Presidenti Bujar Nishani, Kryeministri Edi ...

Ngrihet flamuri në Tiranë
Ngrihet flamuri në Tiranë

Qielli mbi sheshin “Skënderbeu” u mbush nga tullumbace me ngjyrat e flamurit tonë kombëtar kuq e zi në vazhdën e ceremonive kremtuese të 103...

.

lajmet

.
Davutoğlu: Trupi i pilotit rus do t’i dorëzohet Rusisë
Davutoğlu: Trupi i pilotit rus do t’i dorëzohet Rusisë

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoğlu, është nisur sot në mëngjes drejt Brukselit, ku pritet të takohet me Presidentin e Këshillit Evropian...

Një tërmet 5 ballë ka goditur Turqinë Lindore
Një tërmet 5 ballë ka goditur Turqinë Lindore

Një tërmet me magnitutë 5 ballë ka goditur qytetin lindorë të Turqisë, Mallatia sot në orët e para të natë, raporton Anadolu Agency (AA). N...

Izraeli dhe Greqia rrisin bashkëpunimin në shumë fusha
Izraeli dhe Greqia rrisin bashkëpunimin në shumë fusha

Kryeminsitri grek Alexis Tsipras në vizitën e tij të parë në Izrael pas takimit me kryeministrin e këtij vendi Benjamin Netanyahu deklaroi se ka...

.

lajmet

.
Fëmijët palestinezë në protestë: Duam të jetojmë të lirë dhe të sigurt
Fëmijët palestinezë në protestë: Duam të jetojmë të lirë dhe të sigurt

Fëmijët palestinezë organizuan një demonstratë pranë ndërtesës së OKB-së në Gaza për ti kundërshtuar arrestimet e të afërmve të tyre...

40 civilë të vdekur në Siri nga bombardimet ruse
40 civilë të vdekur në Siri nga bombardimet ruse

Si pasojë e sulmeve të avionëve luftarakë të ushtrisë ruse në Siri, gjegjësisht ndaj vendbanimit civil në qarkun Eriha të Idlib-it, u vran...

14 të vdekur në SHBA nga moti i keq
14 të vdekur në SHBA nga moti i keq

Në shtetet federale amerikane Teksas, Kansas dhe Oklahoma, si pasojë e motit të ftohtë dhe përmbytjeve jetën e kanë humbur të paktën 14 per...

.

lajmet

.
Shtetasi i Shqipërisë ka kryer 9 vjedhje në Strugë
Shtetasi i Shqipërisë ka kryer 9 vjedhje në Strugë

Policia e Strugës ka ngritur kallëzim penal kundër 23-vjeçarit A.P shtetas i Shqipërisë për 9 vepra penale mes të cilave katër vjedhje të r...

Gjermani: Vritet një kosovar, dy të plagosur
Gjermani: Vritet një kosovar, dy të plagosur

Një kosovar është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Këln të Gjermanisë si pasojë e një përleshje fizike me disa persona të naciona...

Tragjedi, kamioni përplas për vdekje fëmijën 9 vjeçar
Tragjedi, kamioni përplas për vdekje fëmijën 9 vjeçar

Një fëmijë i moshës 9 vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën lokale në Sopot. 46 vjeçar...

.
 
shendetsi fun
(Video) Zona ekonomike e Tetovës, Halili: Shteti nuk përmbushi detyrimet

(Video) Zona ekonomike e Tetovës, Halili: Shteti nuk përmbushi detyrimet

Në zonën e Tetovës janë nëshkruar 4 kontrata për investime, por funksionim...

(Video) Zona Ekonomike e Tetovës, asnjë gjurmë nga investitorët

(Video) Zona Ekonomike e Tetovës, asnjë gjurmë nga investitorët

 Zona e lirë ekonomike në Tetovë mbetet peng e premtimeve të parealizuara p...

Shtrimi i pllakave, tashmë me metodë të re

Shtrimi i pllakave, tashmë me metodë të re

Procesi i shtrimit të pllakave merr shumë kohë, sidomos nëse terreni nuk ës...

Rusia ka një vërejtje për Twitter-in

Rusia ka një vërejtje për Twitter-in

Moska ka paralajmëruar rrjetin social Twitter se ajo duhet ruaj të dhënat e p...

Sport

.
Më në fund mposhtet Klitchko, Fury kampion i ri
Më në fund mposhtet Klitchko, Fury kampion i ri

Britaniku Tyson Fury ka ndërprerë dominimin e Vlladimir Klitchsko në kategorinë e rëndë, pasi që e mposhti atë me vendin unanim të referëve ...

Ndeshja Armeni – Shqipëri e kurdisur? Përgjigjet UEFA
Ndeshja Armeni – Shqipëri e kurdisur? Përgjigjet UEFA

UEFA ka reaguar në lidhje me lajmet e fundit që kanë pushtuar mediat ndërkombëtare, kinse ndeshja Armeni – Shqipëri, që ia mundësoi Kombëta...

(Foto) “Bombë” nga Anglia, 1 milion euro në javë për Messin
(Foto) “Bombë” nga Anglia, 1 milion euro në javë për Messin

Manchester City ka intensifikuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi. Klubi i pasur nga Etihad është i gatshëm ...

.

Sport

.
Ndeshja Armeni – Shqipëri e kurdisur? Përgjigjet UEFA
Ndeshja Armeni – Shqipëri e kurdisur? Përgjigjet UEFA

UEFA ka reaguar në lidhje me lajmet e fundit që kanë pushtuar mediat ndërkombëtare, kinse ndeshja Armeni – Shqipëri, që ia mundësoi Kombëta...

(Video) Tare rinovon me Lacion, Guardiola nuk largohet nga Bayerni
(Video) Tare rinovon me Lacion, Guardiola nuk largohet nga Bayerni

Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare Igli Tare do të vazhdojë të jetë pjesë e bordit drejtues të skuadrës së Lacios. Lajmin e bën të ditur e...

Tare dhe Lazio vazhdojnë bashkë
Tare dhe Lazio vazhdojnë bashkë

Igli Tare ka rinovuar kontratën me Lazion edhe për dy vite. Lajmin e bën të ditur e përditshmja italiane “Corriere della Sera”, sipas së cil...

.

Sport

.
Gollden Stejt shënon fitoren e 12-të me radhë
Gollden Stejt shënon fitoren e 12-të me radhë

Liga e basketbollit Amerikan mbrëmë ka sjellë 6-të takime. Uashingtoni mundi Milvokin me rezultatin 116: 86. Voll dhe Portet  spikatën me nga 19...

Përfaqësueset U-18 të Kosovës në basketboll udhëtojnë në Austri
Përfaqësueset U-18 të Kosovës në basketboll udhëtojnë në Austri

Me ftesë të organizatorit “Basketball Ëien 2013” nga datat 25-31 mars, përfaqësueset e Kosovës U-18, për meshkuj dhe femra në bask...

Basketboll: Grekët më të fortë se kroatët
Basketboll: Grekët më të fortë se kroatët

Greqia është treguar skuadër e fortë duke e mundur Kroacinë me rezultat 76-65, të mërkurën mbrëma në kuadër të Kampionatit Botëror që po...

.

Sport

.
Shënohet ‘Dita pa automobila’
Shënohet ‘Dita pa automobila’

Në mënyrë simbolike sot në Kërçovë shënohet ‘Dita pa automobila’ në organizim të Ministrisë së Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hap...

Ja 10 modelet e makinave që vidhen më shumë
Ja 10 modelet e makinave që vidhen më shumë

Viti 1993. Për të vjedhur një makinë, hajdutit i duheshin më shumë se 10 minuta Viti 2015. Tani kemi pajisjet antivjedhje edhe satelitore. Por n...

Ferrari 458, një raketë mbi rrota
Ferrari 458, një raketë mbi rrota

Kompania e quajtur “Misha Designs” është bashkuar me CarNinja për të punuar në një trup prej fibër karboni të gjerë dhe të përshtatur p...

.

Sport

.
Më në fund mposhtet Klitchko, Fury kampion i ri
Më në fund mposhtet Klitchko, Fury kampion i ri

Britaniku Tyson Fury ka ndërprerë dominimin e Vlladimir Klitchsko në kategorinë e rëndë, pasi që e mposhti atë me vendin unanim të referëve ...

Djokovic mposhtë Federerin
Djokovic mposhtë Federerin

Novak Djokovic e ka mposhtur Roger Federerin në finale të ATP ‘World Tour Finals’ në Londër. Djokovic fitoi 2:0 në sete, 6-3 dhe 6-4, ndërsa...

Shënohet ‘Dita pa automobila’
Shënohet ‘Dita pa automobila’

Në mënyrë simbolike sot në Kërçovë shënohet ‘Dita pa automobila’ në organizim të Ministrisë së Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hap...

.
shendetsi fun