Zyrtare: Cody Gakpo, lojtari më i ri i Liverpoolit

Zyrtare: Cody Gakpo, lojtari më i ri i Liverpoolit

Sulmuesi holandez, Cody Gakpo është lojtari më i ri i ‘Reds’.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi me anë të një njoftimi.

Kontrata do të jetë e vlefshme deri në vitin 2028.

Liverpool do të paguajë 37 milionë funte tarifë fikse plus shtesa për PSV Eindhoven.

“Jam shumë i emocionuar që jam në Liverpool, mezi pres të filloj të luaj për këtë klub të mrekullueshëm”

“Ky është një klub i madh për mua që të hyj dhe të përpiqem të tregoj se çfarë mund të bëj dhe të përpiqem të ndihmoj skuadrën për të arritur momente më të bukura, është gjithashtu mirë të zhvillohet këtu”, tha holandezi.

Ylli holandez do të veshë fanellën numër 18.