“Zidane u largua sepse nuk pranoi shitjen e Ronaldos”

“Zidane u largua sepse nuk pranoi shitjen e Ronaldos”
MADRID, SPAIN - FEBRUARY 13: coach Zinedine Zidane (R) of Real Madrid CF gives instructions to his player Cristiano Ronaldo (L) during the La Liga match between Real Madrid CF and Athletic Club at Estadio Santiago Bernabeu on February 13, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Ish-presidenti i Real Madrid, Vicente Calderon ka thënë se ai e di arsyen e vërtetë pse Zinedine Zidane u largua nga ‘Santiago Bernabeu’. Në më pak se tre vite, trajneri francez fitoi 9 tituj, veçuar tri Liga të Kampionëve.Por më 31 maj të vitit 2018, befasisht Zidane vendosi ta lërë Realin. Ndërkohë, Calderon ka zbuluar problemin e brendshëm të ‘Galaktikëve’.

”Zidane insistonte që Cristiano Ronaldo të qëndroj. Ai dëshironte që Ronaldo të vazhdonte me Realin”. ”Në përplasjen me Perez, ky i fundit vendosi që ta shiste Cristiano dhe vendosi ta mbante Bale. Kjo ishte arsyeja pse Zidane përgatiti valixhet”, konfirmoi Calderon.