` . Zaev: Vendi ka nevojë për zgjedhje, duhet të përgatitemi për valën e re të koronavirusit - TV-SHENJA

Zaev: Vendi ka nevojë për zgjedhje, duhet të përgatitemi për valën e re të koronavirusit

Ish kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka publikuar një video ku mes tjerash thekson se vendi ka nevojë për zgjedhje sa më parë të jetë e mundur në mënyrë që vala e re e koronavirusit ta gjej vendin të përgatitur.

“Qytetarët dhe shteti kanë nevojë për institucione me legjitimitet të plotë për të krijuar kushte për normalitetin e ri, me kapacitet të plotë të mbrojmë shëndetin e qytetarëve dhe të rinisim ekonominë e Maqedonisë”, ka deklarur kreu i LSDM-së, Zoran Zaev.

На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени. На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет за да создадат услови за новата нормалност, со полн капацитет да го заштитиме здравјето на граѓаните и да ја рестартираме македонската економија.

Gepostet von Zoran Zaev am Mittwoch, 27. Mai 2020