Xhaka, golashënues në fitoren e thellë të Arsenalit (VIDEO)

Xhaka, golashënues në fitoren e thellë të Arsenalit (VIDEO)

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ishte në mesin e realizuesve në fitoren e Arsenalit ndaj Fulhamit me rezultat 4 me 1.

Xhaka realizoi golin e parë të Arsenalit për vitin e ri 2019 derisa në listë u shtuan Alexandre Lacazzette, Aaron Ramsey dhe Pierre-Emeric Aubameyang.

Për Fulhamin golin e nderit e realizoi Kamara.

Me këtë fitore Arsenali mbetet në pozitën e pestë me 41 pikë.