VMRO: Qeveria nuk ka lidhje me vlerat evropiane

VMRO-ja vlerëson se Qeveria aktuale nuk ka lidhje me vlerat evropiane dhe aq më pak ka kapacitet të sjell prosperitet ekonomik. Partia opozitare ka lëshuar një reagim pas konferencës për gazetarë të zëdhënësit të LSDM-së, Kostadin Kostadinov.

“Ekipi i kriminelit të amnistuar Zoran Zaev pa turp e shkeli demokracinë, që me kërcënime tregtohej me interesat shtetërore dhe kombëtare dhe që shkeli vullnetin e qytetarëve dhe ndryshoi Kushtetutën dhe emrin kushtetues.

Edhe Kostadinov votoi e ndryshon emrin e shtetit”, theksohet ndër të tjera në reagimin e VMRO-së. /SHENJA/