(VIDEO) Vuçiq duket i mërrolur gjatë takimit me Borrellin dhe Lajçakun

(VIDEO) Vuçiq duket i mërrolur gjatë takimit me Borrellin dhe Lajçakun

Bashkimi Evropian ka publikuar pamje nga takimi urgjent i thirrur nga shefi i diplomacisë, Josep Borrell, me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq para se të fillonte takimi u përshëndet nga Borrell dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak.

Në Bruksel u zhvillua edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Borrellit, Lajçakut dhe Vuçiqit.