(VIDEO) E pabesueshme! Futbollisti i Shakhtarit bën huqjen e vitit në Champions League

(VIDEO) E pabesueshme! Futbollisti i Shakhtarit bën huqjen e vitit në Champions League

Danylo Sikan ka bërë huqjen e vitit në ndeshjen e sotme të Champions League mes Celtic dhe Shakhtar Donetsk.

Futbollisti 21-vjeçar nga Ukraina, Sikan ishte i vetmuar me golin, pa portier – por nuk arriti të realizonte gol, shkruan LIG Sport.

Huqja e tij është bërë virale në internet, pasi ishte me të vërtetë e çuditshme.

VIDEO