Ukraina gjen 40 dronë dhe tre raketa me të cilat Rusia e sulmoi që nga mbrëmja e së dielës

Ukraina gjen 40 dronë dhe tre raketa me të cilat Rusia e sulmoi që nga mbrëmja e së dielës

Gati 40 dronë u rrëzuan në të gjithë Ukrainën të dielën në mbrëmje dhe mëngjesin e së hënës thanë forcat e armatosura të Ukrainës.
Gati 40 dronë u rrëzuan në të gjithë Ukrainën të dielën në mbrëmje dhe mëngjesin e së hënës thanë forcat e armatosura të Ukrainës.

Në jug rreth porteve të Odesa dhe Mykolaiv u kapën 26 dronë kamikaze, ndërsa në Ukrainën veriore dhe qendrore – që përfshin Kievin – 11 u nxorën me sukses, shkruan BBC-ja të hënën.

Në të njëjtën kohë u kapën edhe tre raketa lundrimi në Ukrainën lindore.

Zyrtarët në Odessa thonë se një pjesë e infrastrukturës pranë bregut u godit nga një grevë.