Tre fëmijë vriten nga sulmi izraelit në Gaza

Tre fëmijë vriten nga sulmi izraelit në Gaza

Izraeli ka sulmuar Jabalia në Rripin verior të Gazës, duke vrarë pesë palestinezë, në mesin e tyre tre fëmijë, sipas raporteve të lajmeve lokale.

Forcat izraelite vazhdojnë të sulmojnë Rripin e Gazës me sulme ajrore për të dytën ditë.

Dhuna e fundit, është shpërthimi më serioz midis Izraelit dhe Gazës në pak më shumë se një vit, përcjell Klankosova.tv

Lufta 11-ditore në maj 2021 la të vrarë më shumë se 200 palestinezë dhe disa izraelitë, përpara se të binte dakord për një armëpushim.

Ushtria izraelite paralajmëron se ky operacion i fundit mund të zgjasë për një javë.