` . Telashe për Simeonen, Suarez dëmtohet në fazën vendimtare të sezonit - TV SHENJA

Telashe për Simeonen, Suarez dëmtohet në fazën vendimtare të sezonit

Pas një periudhe jo të mirë sa u përket rezultateve, Atletico e Madridit ka humbur edhe shërbimet e sulmuesit kryesor të skuadrës, Luis Suarez, i cili ka ndërprerë stërvitjen ditën e sotme për shkak të një problemi muskulor.

Lajmin e ka dhënë vetë klubi madrilen nëpërmjet një komunikate, ku thjesht ka bërë të ditur natyrën e dëmtimit, por pa dhënë detaje mbi fazën e rikuperimit, duke u mjaftuar me njoftimin se po vijojnë ekzaminimet mjekësore.

Megjithatë burime për mediat spanjolle konfirmojnë se bëhet fjalë për një dëmtim që do ta mbajë uruguaianin të paktën tre javë jashtë fushave, një mungesë mjaft e rëndësishme kjo për trajnerin Simeone, duke qenë se luhet një fazë vendimtare e sezonit.

Atletico e Madridit e nisi kampionatin në mënyrë perfekte dhe u shkëput ndjeshëm nga ndjekësit, duke dhënë idenë se titulli do të bëhej i tyre këtë sezon, por disa hapa fals radhazi në javët e fundit kanë bërë që Barcelona të afrohet me vetëm një pikë distancë dhe Reali me tre të tilla. /SS/