Të shtëna në ajër për të ndalë përleshjen fizike në Tetovë, katër të arrestuar

Të shtëna në ajër për të ndalë përleshjen fizike në Tetovë, katër të arrestuar

Plumba paralajmërues në ajër dhe katër të arrestuar, mes të cilëve dy 17-vjeçar, janë pasojat e një përleshje fizike mes më tepër personave që ka ndodhur mbrëmë në të ashtuquajturën Lagja e romëve në rrugën “29 Nëntori” në Tetovë, kanë njoftuar nga SPB Tetovë.
Sipas të dhënave policore rrahja është denoncuar gjysmë ora para mesnate nga ana e një 17-vjeçarit. Menjëherë në vendngjarje ka arritur policia ndërsa për të ndaluar rrahjen kanë shtënë në ajër disa plumba.
Në vendin e ngjarjes janë arrestuar R.K (42) dhe S.K (41) nga Tetova, dy të mitur të moshës 17 vjeçare, poashtu nga Tetova.
Policia po punon në zbardhjen e rastit. /SHENJA/